ESF projekts Jaunumi
bilde

Valsts darba inspekcija informatīvās kampaņas “ESI DROŠS, ka darbs ir drošs!” ietvaros izdod dziesmu par darba drošību - “Esi drošs, ka darbs ir drošs”. Dziesmas mērķis ir inovatīvā veidā veicināt sabiedrības izpratni par darba aizsardzības nozīmīgumu un praktiskās pielietošanas vajadzību un efektivitāti, kā arī piesaistīt bīstamo nozaru uzņēmumus atbalsta saņemšanai ESF projekta ietvaros.
Dziesmai skanējumu ir piešķīrusi Latvijā zināmākā džezfanka grupa Very Cool People, kas aranžējuši dziesmu, un džeza un soulmūzikas dziedātāja Kristīne Prauliņa, kas kopā ar bīstamo nozaru biznesa vides pārstāvjiem – Mārtiņu Jātnieku, Edgaru Zvejnieku, Olgu Palušinu, Raimondu Eizenšmitu, māsām Patmalniecēm – Elitu Patmalnieci un Ilzi Patmalnieci un Andi Skrabutenu, iedziedāja dziesmu. Savukārt dziesmas mūzikas autors ir Ingars Viļums, bet dziesmas vārdu autore Baiba Kauliņa.
 

 
Dziesmas mūzikas autors Ingars Viļums dalās savā pieredzē: “Sakarā ar to, ka pats esmu studējis Rīgas Tehniskajā Universitātē, elektroapgādes fakultātē, kurā kā viens no studiju mācību priekšmetiem bija tieši “darba drošība”, es lieliski apzinos cik šī tēma ir svarīga un aktuāla. Iesaistoties dziesmas radīšanā, es vēlējos palīdzēt un pievērst sabiedrības uzmanību darba drošības jautājumiem, kuriem ikdienā cilvēki, iespējams, nepievērš pietiekoši lielu vērību, kas nereti noved pie liela nelaimes gadījumu skaita.”
Dziesmas vēstījums ir vienkāršā veidā skaidrot galvenos darba drošības riskus un to novēršanas mehānismus. “Droši darba apstākļi ir jēdziens ko mēs saprotam, bet to nodrošināšanai ne vienmēr pievēršam pietiekošu uzmanību. Ir dažādi veidi kā varam uzsvērt darba drošības svarīgumu. Manuprāt, šī dziesma uzrunās plašu klausītāju loku un dos savu artavu darba drošības uzlabošanā daudzās nozarēs,” uzsver viens no dziesmas izpildītājiem un Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Raimonds Eizenšmits.
Lai vairāk izprastu tēmas aktualitāti kampaņas ietvaros tiek veidoti informatīvie pasākumi, preses relīzes, sociālo mediju aktivitātes un citas aktivitātes, kurās nozares eksperti dalās ar praktiskiem padomiem par darba aizsardzību. Vairāk informācijas meklē zem tēmtura: #esidrošskadarbsirdrošs
Par kampaņu:
Kampaņas “ESI DROŠS, ka darbs ir drošs!” mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par darba aizsardzības nozīmīgumu un praktiskās pielietošanas vajadzību un efektivitāti, kā arī piesaistīt bīstamo nozaru uzņēmumus projektam un popularizēt iespēju bīstamo nozaru uzņēmumiem saņemt atbalstu darba aizsardzības jautājumu sakārtošanai uzņēmumā.
Kampaņa tiek īstenota ESF 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 7.3.1. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot darba drošību, it īpaši bīstamo nozaru uzņēmumos” projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” Nr. 7.3.1.0/16/I/001 (turpmāk - ESF projekts) ietvaros ar ESF atbalstu.

bilde2
bilde3
bilde4