Jaunumi
Esi drošs ka darbs ir drošs

Valsts darba inspekcija no šī gada 21. novembra līdz 18. decembrim īsteno sabiedrības izpratnes veicināšanas pasākumus un komunikācijas kampaņu “Esi drošs, ka darbs ir drošs!” par darba aizsardzības jautājumiem. Ar vairāku komunikācijas kanālu starpniecību plānots uzrunāt pēc iespējas vairāk darba devēju un darbinieku, lai veicinātu izpratni par darba aizsardzības sistēmas un pasākumu nozīmi, nepieciešamību un efektivitāti, tādējādi sekmējot preventīvās kultūras paaugstināšanos darba vidē. Kampaņas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību darba aizsardzībai, īpaši nozarēs, kurās ir paaugstināts risks nelaimes gadījumiem darbā.

Kampaņa sāksies ar atklāšanas pasākumu 21. novembrī VEF kamerzālē “Spīdola”, Ieriķu ielā 5A, Rīgā. Kur kopā ar darba devēju un darbinieku organizāciju pārstāvjiem diskutēsim par būtiskākajiem jautājumiem darba aizsardzības jomā, kuru dēļ darba vietu negadījumu statistika arvien neuzlabojas, un ko darīt, lai to mainītu. Vienmēr aktuālā tēma ir individuālie darba aizsardzības līdzekļi un darbinieku atrunas, tos nelietojot, jo “smagi, karsti, neērti, grūti” – ko attieksmes maiņai varam mācīties, piemēram, no hokeja? Atklāšanas pasākuma informatīvi izglītojošajā daļā klausīsimies uzņēmumu pieredzes stāstus, kad komandas darbs palīdz uzņēmumiem samazināt nelaimes gadījumu skaitu.

Kampaņa tiek īstenota ar Valsts darba inspekcijas realizētā ESF projekta “Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” (Nr. 7.3.1.0/16/I/001) ietvaros.