ESF projekts Jaunumi
logo

Valsts darba inspekcija aicina visus interesentus uz informatīvās kampaņas “ESI DROŠS, ka darbs ir drošs!” informatīvo semināru, 3. februārī, plkst. 13:00 Liepājas koncertzāle “Lielais Dzintars” CIVITA NOVA zālē, kā arī Valsts darba inspekcijas, LIAA Liepājas, Ventspils un Kuldīgas biznesa inkubatoru Facebook lapās un platformā Zoom. Semināra mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par darba aizsardzības nozīmīgumu un praktiskās pielietošanas vajadzību un efektivitāti, kā arī piesaistīt bīstamo nozaru uzņēmumus atbalsta saņemšanai ESF projekta ietvaros.

Saskaņā ar VDI rīcībā esošiem datiem 2021. gadā valstī kopā nelaimes gadījumos darbā cieta 2091 nodarbinātais, tajā skaitā 208 nodarbinātie guva smagus veselības traucējumus, savukārt 27 nodarbinātie gāja bojā. Vienlaikus uzņēmēji atzīst, ka darba aizsardzības prasības ir sarežģītas un bez zinoša speciālista palīdzības ir grūti tās īstenot praksē. Tāpat daudzi uzņēmumi neapzinās darba aizsardzības nozīmi un maldīgi domā, ka viņu uzņēmumā nekas bīstams ar darbiniekiem nevar notikt, liecina VDI kampaņas „Esi drošs, ka darbs ir drošs” ietvaros veiktā uzņēmēju aptauja. Lai samazinātu nelaimes gadījumu skaitu darba vietās un aicinātu mikro, mazos un vidējos uzņēmumus aktīvi pieteikties bezmaksas atbalstam darba vides sakārtošanai, Valsts darba inspekcija organizē informatīvus seminārus par darba drošību.

Kurzemes reģiona informatīvajā seminārā piedalīsies Valsts darba inspekcijas vecākais inspektors Normunds Sergejevs, Latvijas Darba devēju konfederācijas korporatīvās sociālās atbildības projektu vadītāja Kristīna Veihmane, AS “Liepājas papīrs” valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis un semināra vadītājs Mārcis Grīnbarts. Informatīvajā seminārā visi interesenti varēs iegūt vairāk informāciju par kampaņu, uzzināt par situāciju reģionā un atbalsta iespējām, saņemt atziņas no ekspertu pieredzes, kā arī uzdot sev interesējošus jautājumus.

Aicinām visus interesentus piedalīties šajā informatīvajā seminārā, klātienē – Liepājas koncertzāle “Lielais Dzintars” CIVITA NOVA zālē vai attālināti – Valsts darba inspekcijas facebook lapā: https://fb.me/e/1XezWeY4J, LIAA Liepājas, Ventspils un Kuldīgas biznesa inkubatoru facebook lapas, kā arī izmantojot Zoom platformu. Lai piedalītos pasākumā, lūdzam reģistrēties iepriekš: https://zoom.us/meeting/register/tJAsduGvpjssG9dc-aufda9Mr4ax_FcL-Q0r

Lai tiešraides laikā saņemtu atbildes uz sevi interesējošiem jautājumiem, lūgums tos sūtīt iepriekš uz e-pastu info.esf@vdi.gov.lv vai uzdot translācijas laikā Facebook tiešraides komentāru sadaļā.

Klātienes pasākums norisināsies “zaļajā režīmā”, personām uzrādot Covid-19 vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikātus.

 

Par kampaņu:

Kampaņas “ESI DROŠS, ka darbs ir drošs!” mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par darba aizsardzības nozīmīgumu un praktiskās pielietošanas vajadzību un efektivitāti, kā arī piesaistīt bīstamo nozaru uzņēmumus projektam un popularizēt iespēju bīstamo nozaru uzņēmumiem saņemt atbalstu darba aizsardzības jautājumu sakārtošanai uzņēmumā.

Kampaņa tiek īstenota ESF 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 7.3.1. specifiskā atbalsta mērķa „Uzlabot darba drošību, it īpaši bīstamo nozaru uzņēmumos” projekta „Darba drošības normatīvo aktu praktiskās ieviešanas un uzraudzības pilnveidošana” Nr. 7.3.1.0/16/I/001 (turpmāk - ESF projekts) ietvaros ar ESF atbalstu.