Piektdiena, 2017. gada 23. jūnijs
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Kontaktinformācija

Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 38 k-1
LV–1010
Tālrunis  67021704
Fakss 67021718
E-pasts: vdi@vdi.gov.lv

Noslēgusies 21.11.2013. notikušo nelaimes gadījumu izmeklēšana par SIA „MAXIMA Latvija” darbiniekiem

  • Noslēgusies 21.11.2013. notikušo nelaimes gadījumu izmeklēšana par SIA „MAXIMA Latvija” darbiniekiem

Rīgas reģionālā Valsts darba  inspekcija savas kompetences ietvaros ir pabeigusi izmeklēt 21.11.2013. SIA „MAXIMA Latvija” veikala ēkā Priedaines ielā 20,  Rīgā notikušos nelaimes gadījumus darbā, kur sagrūstot nesošajām konstrukcijām un jumtam, gāja bojā arī 4 SIA „MAXIMA Latvija” darbinieki un vēl 2 darbinieki guva smagas traumas.

Valsts darba inspekcijas izmeklēšanas komisija identificēja šādus nelaimes gadījuma cēloņus, par kuriem ir atbildīga SIA ,,MAXIMA Latvija”: netika novērtēta uz veikala ēkas jumta notiekošo būvdarbu potenciālā ietekme uz veikala darbiniekiem, nodarbinātie netika instruēti par rīcību trauksmes signalizācijas iedarbošanās gadījumā un netika organizēta nodarbināto evakuācija trauksmes signalizācijas darbības laikā.

Nelaimes gadījuma izmeklēšanas komisija vakar 30.maijā saņēma SIA ,,MAXIMA Latvija” īpašo viedokli par nelaimes gadījuma akta projektu, izvērtēja to, bet atzina, ka tas nesatur informāciju un faktus, kas būtu par pamatu aktā norādīto secinājumu maiņai.

Par SIA ,,MAXIMA Latvija” veikala ēkas Priedaines ielā 20, Rīgā nesošo konstrukciju un jumta nogruvuma cēloņiem atbildīgās personas noteiks Latvijas Valsts tiesībsargājošās institūcijas. Saistībā ar 21.11.2013. notikušo nelaimes gadījumu ir ierosināts kriminālprocess. Valsts darba inspekcija nelaimes gadījuma izmeklēšanā iegūtos materiālus un liecības, kopā ar nelaimes gadījuma aktiem nodos Valsts Policijai izvērtēšanai kriminālprocesa ietvaros.

Rīgas reģionālās Valsts darba  inspekcijas sastādīto nelaimes gadījuma aktu SIA ,,MAXIMA Latvija” var apstrīdēt Valsts darba inspekcijas direktoram 30 dienu laikā.

 

Informāciju sagatavoja:

Linda Matisāne,

Valsts darba inspekcijas

Sadarbības un attīstības nodaļas vadītāja,

tālr.: 67021721, mob.t.: 26482297,

e-pasts: linda.matisane@vdi.gov.lv, www.vdi.gov.lv, www.osha.lv

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-