Pirmdiena, 2017. gada 26. jūnijs
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Kontaktinformācija

Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 38 k-1
LV–1010
Tālrunis  67021704
Fakss 67021718
E-pasts: vdi@vdi.gov.lv

Nelaimes gadījumu darbā statistika uz 15.07.2013.

  • Nelaimes gadījumu darbā statistika uz 15.07.2013.

Pēc Valsts darba inspekcijas rīcībā esošās informācijas laikā no 2013.gada 1.janvāra līdz 15.jūlijam nelaimes gadījumos darbā bojā gājuši 18 nodarbinātie un vēl 7 darbinieki atrasti miruši (iespējamas dabiskās nāves darba vietās). Pagājušajā gadā šajā laika posmā bojā bija gājis 21 nodarbinātais. Vēl 100 cilvēki šogad ir guvuši smagas traumas darbā (2012.gadā šajā laika periodā – 124).

Kopš pēdējās informācijas aktualizēšanas Valsts darba inspekcija ir saņēmusi informāciju par šādiem smagajiem un letālajiem nelaimes gadījumiem:

1.       Sieviete, 63, pastniece, piegādājot korespondenci, paslīdēja un guva smagu kājas traumu.

2.       Vīrietis, 70, transportlīdzekļa vadītājs, iegājis slēgtā telpā un neatgriezies. Vēlāk, uzlaužot durvis, atrasts saļimis un ātrā palīdzība konstatēja nāvi.

3.       Sieviete, 56, apsardzes darbiniece, paslīdējusi un lauzusi kāju.

4.       Vīrietis, 55, metinātājs, metinājis degvielas bāku, kas eksplodējusi. Gūti smagi ķermeņa apdegumi.

5.       Vīrietis, 78, valdes priekšsēdētājs, metinājis degvielas bāku, kas eksplodējusi. Gūti smagi ķermeņa apdegumi.

6.       Sieviete, 41, būvstrādnieks, veicot telpas apdares darbus, darbiniece nokrita no sastatnēm un ieguva smagas traumas.

7.       Vīrietis, 47, zāles pļāvējs, pļaujot zāli, no trimera apakšas izlidoja svešķermenis un smagi traumēja labo aci.

8.       Vīrietis, 66, autovadītājs, atbraucis pēc kravas, pakāpās uz alumīnija kāpnēm, lai attaisītu automašīnas kravas nodalījuma aizmuguri. Kāpjot augšup, kāja noslīdēja no pakāpiena un cietušais nokrita no 3 metru augstuma, gūstot smagas traumas.

9.       Vīrietis, 60, mehāniķis, demontējot darbgaldu, tā sagāzās un saspieda kāju.

10.   Vīrietis, 56, noliktavas pārraugs, pakāpās uz konteinera, lai pārliecinātos par tā piepildīšanu. Kāpjot atpakaļ nokrita, smagi traumējot muguru un galvu.

11.   Vīrietis, 43, kravas automobiļa vadītājs, atrodoties komandējumā Vācijā atrasts miris.

12.   Vīrietis, 27, baļķu vedēja autovadītājs, tīrīja baļķvedēja piekabi, paslīdēja un uzdūrās uz slotas kāta, gūstot smagas ķermeņa traumas.

13.   Sieviete, 42, trenere, liekot zirgam apaušus, zirgs pagrūda un krītot atsita galvu pret zirga boksa sienu, gūstot galvas traumu - smadzeņu satricinājumu.

14.   Vīrietis, 57, sūknēšanas iekārtu operators, uzkāpa uz metāla vāka virs ūdens baseina, kas izlūza un cietušais iekrita ūdens baseinā, salaužot 3 ribas.

15.   Vīrietis, 55, kokapstrādes darbgalda operators, veicot darbu pie apmalotāja, tika atsista nozāģētā dēļa nomale, kā rezultātā guva smagu traumu.

16.   Vīrietis, 29, atslēdznieks, veicot kantētāja uzstādīšanu uz sijas, sarāvās metāla trose, kā rezultātā kantētājs uzkrita cietušajam uz kājas, kā rezultātā gūtas smagas traumas.

17.   Vīrietis, 65, glābējs-ūdenslīdējs, braucis pa ezeru ar laivu, tā apgāzās un vīrietis noslīka.

18.   Vīrietis, 52, autovadītājs, izkāpis no automašīnas un nomiris.

19.   Vīrietis, 19, būvnieks, demontējot lopu kūts jumtu, izkrita caur to un guva dažādu ķermeņa daļu lūzumus.

20.   Vīrietis, 47, dokeris, paklupa kuģa tilpnē, nokrita un traumēja plecu, gūstot smagu traumu.

21.   Vīrietis, 60, strādnieks, darbā atrasts miris.

22.   Vīrietis, 51, traktorists, darbā atrasts miris.

23.   Vīrietis, 58, mehāniķis, veicot elektromotoru remontu, pakāpās uz pieslienamajām kāpnēm. Tās izslīdēja, cietušais uzkrita uz blakus stāvošās kastes malas un salauza kāju.

24.   Vīrietis, 47, celtnieks, automašīnas kravas kastē atāķējis ieceltās sastatnes un darbu beidzot, pārkāpa pāri automašīnas sānu bortam, kājas atbalstot pret autoriepas dubļu sarga un nolēcot uz zemes, guva smagu labās kājas papēža traumu.

 

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-