Trešdiena, 2019. gada 22. maijs
A+ / A-

l_tab_1.png

l_tab_2.png

l_tab_3_794f6.png

l_tab_7.png

L_TAB_4.png

L_TAB_5.png

L_TAB_6.png

 

                  Facebook.png  Twitter.png   Youtube.png

                      VDI_LOGO1.png

 

right_tab_1.png

right_tab_2.png

right_tab_3.png

right_tab_4.png

Darba laiks

Nesen pierakstījos pie ārsta. Diemžēl mans ārsts ir pieejams tikai laikā, kad pati strādāju, tāpēc cerēju, ka mans darba devējs būs saprotošs un ļaus darba laikā aiziet uz poliklīniku. Diemžēl darba devējs paziņoja, ka nedrīkstu pamest savu darba vietu darba laikā, tāpēc pie ārsta es netiku. Vai darba devējam ir tiesības liegt man apmeklēt ārstu, ja ārsts ir pieejams tikai laikā, kad pati strādāju?

Saskaņā ar Darba likuma 147.panta otro daļu darbiniekam ir tiesības uz īslaicīgu prombūtni, ja viņa klātbūtne darbā nav iespējama nepārvaramas varas, nejauša notikuma  vai citu ārkārtēju apstākļu dēļ.

Darba likumā noteikts, ka tiesības uz īslaicīgu prombūtni ir sievietei grūtniecības stāvoklī, lai veiktu veselības pārbaudi, darbiniekam, kura aprūpē ir bērns līdz 18 gadu vecumam, saslimis bērns vai bērns, kas cietis nelaimes gadījumā u.tml. Taču Darba likumā nav ietverts visaptverošu apstākļu uzskaitījums, kuriem iestājoties, darbiniekam būtu tiesības prasīt īslaicīgu prombūtni. Tāpat likumā nav noteikts jēdziena „īslaicīgs” saturs, līdz ar to katrs prombūtnes gadījums ir vērtējams atsevišķi.

Par īslaicīgu prombūtni darbiniekam savlaicīgi jāpaziņo darba devējam. Pusēm vienojoties, darbinieks var atstrādāt īslaicīgās prombūtnes laiku.

Ja Jums rodas kādi jautājumi vai neskaidrības, lūgums sazināties ar mūsu konsultatīvo centru pa tālr. 67186522, 67186523, vai rakstīt uz e-pastu: vdi@vdi.gov.lv

Seko līdzi mūsu aktualitātēm arī sociālajos tīklos –

Facebook: Valsts darba inspekcija,

Twitter: @darbainspekcija @darbaizsardziba.

© Valsts darba inspekcija. Visas tiesības aizsargātas.
A+ / A-